Jak efektownie podać sałatki na stół ? 0
Jak efektownie podać sałatki na stół ?

Sałatki są dobre na każdą okazję – wtedy, gdy przychodzą niespodziewani goście i trzeba podać coś „na szybko” jak i wtedy, gdy szykujemy imprezę urodzinową czy elegancką kolację. Są zdrowe, kolorowe, pożywne i każdemu smakują, dlatego warto zaserwować je tak, aby przyciągały wzrok i kusiły kolorami, a w tym pomoże nam odpowiednia zastawa stołowa.

Do wyboru mamy mnóstwo szklanych naczyń, które będą pasowały praktycznie do każdej aranżacji stołu. W zależności od rodzaju sałatki możemy wybrać małe, niskie miseczki, w których sałatka czy surówka będzie podzielona na niewielkie porcje na jedną osobę. Jeśli dysponujemy dużą ilością miejsca na stole, to warto postawić na nim jedną lub dwie duże, szklane miski , z których każdy gość będzie mógł nałożyć sobie odpowiednią ilość sałatki. Jeśli stół jest zbyt mały na to, aby zmieścić na nim duże, ozdobne miski i inne naczynia to nic straconego, bo możemy postawić na nim szklane miski i owocarki na nóżce. Nie zajmują tyle miejsca co klasyczne salaterki i można pod nie wsunąć jeszcze inne naczynia.

Wszystkie sałatki warstwowe najlepiej podawać w prostych, szklanych miskach w kształcie cylindra, gdyż przejrzyste szkło w takich salaterkach najlepiej ukaże wszystkie kolorowe warstwy.

Warto zastanowić się też nad tym, czy sos dać bezpośrednio do sałatki czy może lepiej podać go osobno, tak aby każdy z gości mógł polać sałatę sosem czy oliwą bez obawy o to, że sałata straci swą kruchość. Do tego idealne są małe miseczki lub sosjerki ze szklaną chochlą, w których sos czy oliwa z włożoną gałązką aromatycznych ziół będzie podkreślać dekorację stołu.

Komentarze do wpisu (0)

Gwarancja prawidłowego dostarczenia

Dbamy o Wasze przesyłki !

Zależy nam na tym, abyście byli zadowoleni z zakupów w naszym sklepie oraz na tym, aby paczki docierały do Was w całości,

dlatego, jeśli cokolwiek wydarzy się w transporcie, to nie musicie się o nic martwić,

bo macie naszą GWARANCJĘ PRAWIDŁOWEGO DOSTARCZENIA,

co oznacza, że to my odpowiadamy za produkt!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl